Witamy na blogu firmy Gazela WrocławCo należy wiedzieć o napełnianiu balonów helem?Podstawą w kontekście napełniania balonów helem jest odpowiednia wiedza na temat użytkowania butli z tym właśnie gazem. Na początek warto zainteresować się pewnego rodzaju zasadami bezpieczeństwa takimi jak chociażby konieczność napełniania balonów tylko i wyłącznie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby uniknąć kontaktu dróg oddechowych z helem.

Czytaj dalejJak wykryć nieszczelność w klimatyzacji?Klimatyzacja to cudowny wynalazek. Jest nieoceniona przy upałach panujących na zewnątrz, daje wytchnienie, kiedy jedziemy samochodem, pracujemy w biurze czy odpoczywamy w domu. W cieplejszych krajach ciężko już znaleźć mieszkanie bez klimatyzacji, ale najbardziej popularna jest ona w samochodach i innego rodzaju pojazdach. Obecnie to już właściwie standard. Zdarza się jednak, że nasza klimatyzacja w najbardziej upalny dzień przestanie chłodzić, a zacznie jedynie wydmuchiwać w naszą stronę zaledwie letnie powietrze.Czytaj dalejRodzaje gazów osłonowych w spawalnictwieGazy osłonowe to jedne z dwóch rodzajów gazów wykorzystywanych w spawalnictwie. Drugą grupę stanowią gazy palne. Jakie zadania należą do każdego z typów gazów? Ten pierwszy ma na celu podgrzewanie spawanych elementów. W dodatku gazy palne wykorzystuje się podczas lutowania. Występują one w różnych mieszankach, a do głównych gazów palnych należą acetylen i propan. Zaletą tego pierwszego jest to, iż tworzony przezeń płomień nie skutkuje utlenianiem obrabianego obszaru. Propan z kolei pozwala otrzymać wysoką czystość spalania.

Czytaj dalejMateriały spawalnicze - rodzajeSpawanie jest czynnością, polegającą na łączeniu poszczególnych części metalu oraz jego stopów poprzez ich nagrzewanie, a następnie stopienie. Spawać można z dodatkiem spoiwa lub bez niego. Aby spawanie przebiegało poprawnie, potrzebne będą określone materiały spawalnicze. Sprawdź, jakie rodzaje materiałów do spawania wyróżniamy i czym charakteryzują się dwie najważniejsze grupy.

Czytaj dalejDo czego używany jest olej opałowy?Olej napędowy grzewczy Ekoterm jest nowoczesnym paliwem grzewczym, znajdującym zastosowanie w kotłach ogrzewających domy mieszkalne, kotłach parowych, piecach przemysłowych oraz technologicznych. Oferowany przez nas produkt jest idealnym źródłem ciepła dla obiektów nieposiadających dostępu do sieci przesyłowej gazu ziemnego. Ponadto olej Ekoterm łączy najwyższą jakość i bezpieczeństwo eksploatacji. W trosce o komfort użytkowania olej napędowy grzewczy Ekoterm zawiera odpowiednio dobrane komponenty oraz dodatki uszlachetniające poprawiające ekonomikę zużycia paliwa grzewczego, a także przedłużające żywotność systemów grzewczych.Czytaj dalejRodzaje zbiorników przydomowych na propanZazwyczaj do ogrzewania w domu używa się gazu ziemnego, ale czasami osiedla domowe nie mają podłączenia do instalacji gazowej, w takim przypadku z ratunkiem przychodzi propan, który jest doskonałym alternatywnym źródeł energii cieplnej. W celu korzystania z propanu konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni zbiornik, w którym gaz będzie przechowywany. Jednakże gaz jest substancją łatwopalną, a co za tym idzie — niebezpieczną. W artykule dowiesz się, jakie są rodzaje przydomowych zbiorników na propan oraz zasady ich montowania.

Czytaj dalej