Co należy wiedzieć o napełnianiu balonów helem?Podstawą w kontekście napełniania balonów helem jest odpowiednia wiedza na temat użytkowania butli z tym właśnie gazem. Na początek warto zainteresować się pewnego rodzaju zasadami bezpieczeństwa takimi jak chociażby konieczność napełniania balonów tylko i wyłącznie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, aby uniknąć kontaktu dróg oddechowych z helem. Ze względów bezpieczeństwa bardzo ważne jest również to, aby do butli z helem nie miały dostępu dzieci, zaś jeżeli chodzi o jej przechowywanie, to powinna się ona znajdować tylko i wyłącznie w suchych, nienarażonych na oddziaływanie wilgoci pomieszczeniach. Ogromnym błędem w kontekście pojemników na hel, czyli butli jest ich przebijanie oraz nagrzewanie, czyli czynności, których absolutnie nie należy robić.

 

Przechodząc jednak do sedna naszego tematu, czyli samej czynności związanej z napełnianiem balonów przy pomocy butli z helem, to warto rozpocząć ją również według określonych i następujących po sobie czynności. Na początek oczywiście należy zaopatrzyć się w odpowiedniej wielkości butlę, której rozmiary powinny zależeć to od ilości balonów, jakie chcemy nadmuchać. Przystępując już do samego nadmuchiwania, trzeba najpierw odkręcić i zdjąć nakrętkę z zaworu, a następnie dokręcić specjalnie przeznaczony do niego reduktor. Przygotowując balon do napełnienia helem, należy umieścić jego koniec bardzo szczelnie do końcówki reduktora, a następnie odkręcić zawór, przytrzymując balon i sterując lekko w tym samym momencie końcówką reduktora. Ostatnia czynność to oczywiście zawiązanie balonu z helem, a także zamknięcie zaworu.

 

Jakie balony mogą być napełniane helem i dlaczego jest to tak popularne?

Generalnie rzecz biorąc, nie istnieją sztywne wytyczne dotyczące tego, jaki typ balonu może być wypełniony helem. Mogą to być zarówno balony tworzone z lateksu, jak i folii, jednak należy przy tym pamiętać, iż każdy z nich ma swoją określoną wytrzymałość, dlatego też należy pompować je w taki sposób, aby po prostu nie pękły. Jeżeli chodzi o samą popularność oraz wykorzystanie balonów z helem, to należy przede wszystkim wspomnieć tutaj o różnego rodzaju festynach, w których biorą udział biorą mniejsze bądź większe dzieci, które niezwykle uszczęśliwia widok kolorowych balonów w różnych kształtach. Nie inaczej jest również na imprezach urodzinowych czy też w parkach rozrywki, gdzie również znajdziemy tego typu rozwiązania.


Wróć do bloga