Gazy techniczne

Gazy techniczne – ich produkcja i dystrybucja – stanowią podstawę naszej działalności. To materiały, które znajdują swoje zastosowanie w niemal każdym obszarze życia. Wykorzystuje się je nie tylko w branży spożywczej, ale także medycynie czy przemyśle metalowym. Wytwarzamy i sprzedajemy gazy techniczne takie jak tlen, azot, argon, dwutlenek węgla czy acetylen. Wiele za nich znajduje zastosowanie w spawalnictwie, dlatego asortyment uzupełniamy też o materiały spawalnicze. Poszczególne produkty są dostępne w butlach o różnych pojemnościach – od 2 do 50 litrów. W przypadku większego zapotrzebowania mamy także możliwość dostarczenia gazu w wiązkach butlowych, czyli 12 butlach trwale połączonych ze sobą wspólnym kolektorem, tworzących jedną, spójną paletę.

Stworzyliśmy szeroki i zróżnicowany asortyment, który obejmuje rozmaite gazy techniczne o różnych klasach czystości. Nasza oferta to odpowiedź na potrzeby zarówno osób fizycznych, jak i firm. Każde zlecenie realizujemy z wykorzystaniem własnych środków transportu. Zamówione produkty osobiście dowozimy na wyznaczone miejsce. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące oferowanych gazów.

Dystrybucja acetylenu

Acetylen to gaz palny o szerokim przekroju zastosowań. Charakteryzuje się najwyższą temperaturą płonienia, przy jednocześnie nadzwyczaj wysokiej wydajności pracy. Jest chętnie stosowany między innymi podczas spawania, oczyszczania płomieniowego czy cięcia. Z uwagi na właściwości acetylenu oraz szeroki zakres jego wykorzystania oferujemy dystrybucję tego gazu w butlach o różnych pojemnościach.

Dystrybucja argonu

Dystrybucja argonu to oferta skierowana w szczególności do branży metalurgicznej, elektronicznej, przetwórstwa metali oraz techniki oświetleniowej i izolacyjnej. Jest wykorzystywany jako baza do tworzenia mieszanin gazów osłonowych w spawaniu metodami MIG i TIG. Argon to gaz szlachetny o wadze większej niż powietrze, obojętny chemicznie, niemający koloru oraz zapachu. Tym, co go wyróżnia, jest większa ściśliwość w stosunku do gazu doskonałego – butla argonu pod ciśnieniem 200 barów mieści o 7% więcej tego gazu.

Dystrybucja azotu

Azot to gaz bezbarwny, bezwonny, bezsmakowy, stosowany w przemyśle oraz podczas prac badawczych. Wykorzystuje się go również w branży spożywczej do pakowania, mrożenia i schładzania żywności. Jest to gaz niepalny, który jednocześnie ma zdolność tłumienia procesu spalania. W wysokim stężeniu może działać dusząco. Poniżej 196°C zmienia swój stan na płynny. Z uwagi na właściwości podczas dystrybucji azotu oraz jego dalszego wykorzystania jest wymagane przestrzeganie określonych zasad bezpieczeństwa.

Dystrybucja dwutlenku węgla

Dystrybucja dwutlenku węgla cieszy się zainteresowaniem ze strony niemal każdego rodzaju przemysłu – od spożywczego, poprzez metalurgię, ochronę środowiska, budownictwo, aż po medycynę. CO2 to gaz, który nie ma koloru, zapachu, smaku. Z tego powodu stwarza zagrożenie śmiertelnym zatruciem, równie niebezpiecznym jak zatrucie czadem. Wysoka rozpuszczalność w wodzie, niepalność, obojętność w reakcjach sprawiają, że jest często stosowany – jako gazowy składnik napojów gazowanych, suchego lodu czy jako czynnik termodynamicznych w klimatyzacji. Po połączeniu z wodą dwutlenek węgla tworzy kwas węglowy.

Dystrybucja helu

W naszej szerokiej ofercie produktów przeznaczonych do dystrybucji nie mogło zabraknąć helu. Hel to gaz bezbarwny, bezwonny, niepalny i nietoksyczny. Stanowi jeden z najczęściej występujących pierwiastków we wszechświecie, jednak na ziemi występuje jedynie w znikomych ilościach. Jest pozyskiwany głównie ze źródeł gazu ziemnego. Hel znajduje zastosowanie między innymi w medycynie, branży chemicznej oraz przy obróbkach metali. Często wykorzystuje się go jako gaz nośny do dmuchania balonów.

Dystrybucja tlenu

Dystrybucja tlenu ma kluczowe znaczenia w medycynie. Gaz ten jest stosowany jako jeden z podstawowych elementów resuscytacji oraz podczas zabiegów chirurgicznych. Jego główną cechą jest rekreacyjność. Jednym z jego zastosowań jest też podnoszenie stężenia tlenu w powietrzu, dzięki czemu zwiększa się skuteczność spalania. Jest też wykorzystywany w przypadku palenia materiałów, które wymagają temperatury płomienia wyższej niż ta osiągana jedynie w otoczeniu powietrza. Dodatek tlenu zwiększa wydajność spalania.

Dystrybucja wodoru

Wodór – najlżejszy ze wszystkich gazów. Stosowany w przemyśle jako gaz palny i gaz ochronny, ale także w elektronice i przemyśle spożywczym. Wyróżnia się dużą przewodnością cieplną, dzięki czemu doskonale sprawdza się też jako gaz chłodzący. Ponad 2/3 wodoru na świecie wykorzystuje przemysł chemiczny (w szczególności podczas syntezy amoniaku i metanolu).

Przejdź DO SKLEPU

TELEFONY

Biuro/zamówienia - 71 397 17 17
Przedstawiciel handlowy - 71 397 35 05
Zamówienia paliw - 71 396 24 15
Odprawy celne - 71 396 24 13
Księgowość - 71 396 24 18
Kasa - 71 396 24 12
Rozliczenia - 71 396 24 11
Dział butli - 71 396 24 16
Kadry - 71 397 35 07
Portiernia/waga - 71 396 24 10
Stacja Wilkszyn - 71 397 16 15
Stacja Krakowska - 71 343 83 24
Stacje kierownik - 664 493 730
Stacja Wilkszyn - 71 397 16 15